Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe znane są w przemyśle już od dawna, w wielu branżach są one w powszechnym zastosowaniu. Duże firmy zazwyczaj posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Lecz w chwili otwierania nowej firmy zakup na starcie nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem dużym kosztem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, aby nie stracić na nie fortuny?

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie musimy właściwie ich kupować, wystarczy wykorzystać możliwość leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać głównie u producenta sprężarek, operują oni nie tylko nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście cena dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od stanu, wieku oraz możliwości maszyny. Producent podpisuje z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania odpowiedniej sumy opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu umowy można kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, atrakcyjną opcją jest kupno sprężarek z odzysku. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem kupna trefnego sprzętu, chociaż cena może być niezwykle interesująca. Powinniśmy używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Wysokiej jakości sprężarki do użytku przemysłowego są raczej kosztownymi urządzeniami. Debiutujący przedsiębiorca może zakupić je w niższej cenie, wybierając używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta. 

Zobacz także: sprężarki atmos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *