The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta słynnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane,właśnie dlatego, że gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Ważnejest wobec tego to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grycałkowicieinnowacyjnych Simów, jeszcze raz przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleciekawą oraz wciągającą. Wszystkiekreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *