Mineralna woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda mineralna to pierwocina życia, ale przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się potencjalnym zagrożeniem dla życia oraz dobrego samopoczucia człowieka. Dlatego także każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, żeby ta spełniała wszelkie wyznaczone prawem standardy oraz nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest w głównej mierze w owym czasie, kiedy woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że dobór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od typu ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest typowy: rozmaite ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, dlatego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *