Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, niemniej jednak też w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także wycieczkidolwowa.com.pl. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym regionie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią i niesłychanie, lecz to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z znacznego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są wybitnie pokrewne, wystarczy ich tylko dobrze używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz sporo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *