Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie fanty technologii z jakich korzystamy ma własne pozytywy jak i minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć dużo korporacji oferujących nam swoje usługi w sieci gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w rzeczy samej nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w ogromnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy również innych korporacji. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden znaczący telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest przydatna również właśnie dlatego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków bowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, które nawiasem mówiąc na ogół są faktycznie drogie. W pewnych sytuacjach oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Warto więc mieć się na baczności i spowodować czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek niepewności – tym o wiele bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *