SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są zapaleńcami przeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnością porządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta znana już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, wskutek tego, że gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak w zasadzie nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak właściwie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotne jest w następstwie tego to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezwykle ciekawą oraz wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – przetestuj też SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *