Wpływ mody na ludzkie życie

W współczesnej społeczności internetowej trendy przedostają się między przeróżnymi wspólnotami wiekowymi i geograficznymi w sposób trudny do skoordynowania i przez to coraz to mniejszy wpływ na koleje marek oraz mody mają fachowcy od marketingu a coraz więcej do stwierdzenia w kwestii najpopularniejszych trendów, nie jedynie ubraniowych, mają sami klienci i internauci.

Współczesny marketing coraz efektywniej używa zagadnienie mody do oddziaływania na wyniki sprzedaży towarów swojej firmy. To Internet w dużej mierze pozwolił konsumentom na łatwiejsze komunikowanie się z producentami własnych ukochanych strojów, zezwalając na przesyłanie tysięcy opinii i komentarzy w sprawie wad i zalet wyposażenia. Efektywne marki potrafią wsłuchiwać się w głos tysięcy użytkowników oraz umiejętnie przystosowują swoje kroki tak, aby marketing był skuteczniejszy i znacznie bardziej wyrafinowany.

Nikt nie ma jednak niepewności, że moda coraz częściej nie wynika z działań kilku grup czy organizacji i lobby marketingowego, jednak przemieszcza się w nieskoordynowany sposób między przeróżnymi grupami wiekowymi, demograficznymi, geograficznymi. Bieg ekspansji stylów nie jest już taki oczywisty i pod żadnym pozorem niekoniecznie kraje liberalne wyznaczają trendy, za którymi następne rozwijające się ekonomicznie kraje powinny podążać. Przykładem może być tutaj chociażby Japonia, która pod względem organizacji kapitału oraz korporacji wygląda niczym klasyczny gigant kapitalistycznej demokracji liberalnej, lecz moda tamtejszego społeczeństwa jest wyjątkowa w skali całego globu. I bez wsparcia domów mody z Japonii, bez zabiegów reklamowych co poniektóre tamtejsze koncepcje ubioru przedostały się na cały świat.

Inne również ciekawe artykuły znajdziesz na zagranicznych stronach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *